Skip to content

Genetyka i medycyna

Diagnostyka personalizowana w onkologii

Medycyna personalizowana zakłada dostosowane leczenie do wybranego pacjenta w najlepszym czasie. Jest to terapia „uszyta na miarę” dająca najlepsze rezultaty.

Organizm człowieka i każda jego komórka powstają oraz funkcjonują na bazie „przepisu”, który zawarty jest w naszych genach. Poznanie ich to sposób na zgłębienie wiedzy o nas samych. Genetyka coraz częściej wspiera medycynę, między innymi w opracowywaniu indywidualnego planu leczenia pacjenta oraz podejmowaniu działań prewencyjnych, które dają szansę na przeżycie kolejnych lat w zdrowiu.

Poznajmy bliżej DIAGNOSTYKĘ GENETYCZNĄ W ONKOLOGII

Odkrycie w genach mutacji, czyli zmiany w sekwencji DNA, które odpowiadają za zachorowanie na nowotwór, daje możliwość określenia ryzyka zachorowania lub wykrycia choroby na wczesnym jej etapie i umożliwia wybranie leczenia, które będzie najbardziej skuteczne dla pacjenta.

W jakich dziedzinach wykorzystywane są badania genetyczne?

onkologia

kardiologia

nefrologia

immunologia

choroby rzadkie

ginekologia

perinatologia

dermatologia

hematologia

neonatologia

neurologia

audiologia

farmakogenetyka

gastroenterologia

okulistyka

ortopedia

COVID-19

Ciastka na tej stronie przeszły niezbędne testy profilaktyczne

Informujemy, iż nasza strona internetowa wykorzystuje technologię plików cookies, w celach nawiązania i utrzymania sesji i celach statystycznych. Szczegóły znajdziesz w polityce prywatności.